Czym są platformy streamingowe?

Czym są platformy streamingowe?

Platformy VOD (Video On Demand, czyli wideo na żądanie) pojawiły się w naszym kraju już jakiś czas temu. Jedną z nich jest Netflix – platforma, która cieszy się bardzo dużą popularnością.

Jakie filmy można oglądać na tej platformie?

Wśród platform VOD, Netflix zajmuje bardzo wysoką pozycję. Jest popularny nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Popularność Netflixa wynika między innymi stąd, że platforma ta działa nie tylko na telewizorach z Internetem. Filmy Netflix można oglądać korzystając także z laptopa, konsoli do gier czy na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Warunek jest tylko jeden: muszą one mieć wgrany system operacyjny Android lub iOS. Netflix zdobył popularność także dzięki bardzo bogatej i różnorodnej ofercie. Filmy na Netflixie to zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne. Są także filmy dla dzieci i seriale. Filmy Netflix podzielone zostały na poszczególne kategorie, co ułatwia znalezienie interesującej pozycji. Można skorzystać także z wyszukiwarki.

Czy dostęp do filmów Netflix jest drogi?

Aby moc oglądać filmy Netflix, trzeba oczywiście zapłacić. Osoby zainteresowane mają do wyboru 3 pakiety. Podstawowy pakiet na jedno urządzenie kosztuje niewiele ponad 30 zł miesięcznie. W ramach każdego z pakietów można oglądać zarówno nowości na Netflix, jak i filmy, które są już klasykami. Premiery na Netflix pojawiają się dość regularnie. Zarówno nowości na Netflix, jak i klasyki dostępne są w polskiej wersji językowej. Do wyboru jest wersja z lektorem lub napisami. Osoby korzystające z Netflixa cenią to, że nie ma tam reklam.